Güvenli Alışveriş

3D Secure Bankalar tarafından sunulan, İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan ödemeler için daha güvenli alışveriş olanağı sağlayan ve Visa/Mastercard tarafından desteklenen bir hizmettir.

Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™logoları bulunan e-ticaret işyerlerinden yapılan alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. Bu sayede hem kart sahipleri hem de üye işyerleri olası sahtekarlıklara karşı güvence altına alınır.

Bu hizmeti sunan sanal mağazalarda, kartınızın başkaları tarafından kullanılmasını önlemek için her işlemde farklı şifre oluşturma yoluyla sistemin güvenliği sağlanmaktadır.

Güvenli Alışveriş Platformu’nun size sunduğu avantajlar;

Kayıt olurken belirlediğiniz cep telefonunuza SMS ile gönderilecek şifre, her alışverişte değişeceğinden şifrenizin başkaları tarafından öğrenilme imkanı kalmamıştır.

Şifreniz her seferinde SMS ile gönderileceğinden sizin de yeni bir şifre ezberleme derdiniz ortadan kalkmıştır.

Ödeme esnasında şifre girişi için açılacak pencerenin, Bankanız tarafından açıldığını anlamanız için, SMS gönderilen cep telefonu numaranızı ekranda * işareti ile şifreli görebileceksiniz. Bu numaranın görünen rakamları sizin telefonunuzun rakamlarından farklı ise işlemi yapmaya son vermelisiniz. İşlem akışı şöyle olacaktır;

Alışveriş yaptığınız web adresindeki sepetinizin ödemesi için kart bilgilerini firmaya ait ödeme sayfasına giriniz.

İşlemin yapıldığı sanal mağaza Güvenli Alışveriş Platformuna (3D Secure) üye ise, şifrenizi gireceğiniz ekranı bir pencere olarak ekranınızda gösterecektir.

“Verified By Visa” veya “Mastercard SecureCode” logolarını göreceğiniz ekranın Bankanız tarafından hazırlandığını şifrenizi gönderilen telefon numaranızın belirli rakamlarını da bu ekranda göstereceğimiz için kolayca anlayabilirsiniz.

Tüm bu işlemler sırasında bankanız tarafından tek kullanımlık şifreniz SMS ile cep telefonunuza çoktan gönderilmiş olacaktır.

Şifrenizi girdiğinizde ise Bankanız tarafından kimliğiniz doğrulanarak işlemin sizin tarafınızdan yapıldığı onaylanacak ve açılan pencere otomatik olarak kapanacaktır.

Tekrar Web sitemizde alışveriş yaptığınız alana döndüğünüzde işlemine kalan yerden devam edebilirsiniz.

GÜVENLİK UYARILARI:

Alışveriş yaptığınız web adresindeki sepetinizin ödemesi için kart bilgilerini firmaya ait ödeme sayfasına giriniz.

Cep telefonunuza gelen 3D Secure şifresinin hangi işlem için gönderildiği kontrol edilmelidir.

3D Secure şifresi tek kullanımlık olup, yalnızca yapılan işleme özel olarak gönderilmektedir.

3D Secure şifresi yalnızca tarafınızdan işlem yapılmakta olan web sayfasında anlık olarak kullanılmalıdır.

3D Secure şifresi kişiye özel gizli bir bilgi olup, Banka personeli dahil hiç kimseyle sözlü veya yazılı olarak paylaşılmamalıdır.

Telefon veya e-posta yolu ile talimat verilerek yapılan işlemlerde tarafınızdan 3D Secure uygulaması şifresi istenmez.

kopekmamasi.web.tr Olarak İnternet ortamında banka veya bireysel kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlemlerde güvenliğinizin artması amacı ile 3D Secure kullanmanızı tavsiye ederiz.