Kaliteli köpek maması markaları

 

 

Köpek sahiplenme, köpek yetiştirme kültürü çok uzun yıllara dayanmakta olup, zaman geçtikçe ve köpeklerin hem fiziksel hemde psikolojik haritasını değiştiğini göz önünde bulundurursak tüketilen besinlerinde değişkenlik gösterdiğini farkına varacaksınızdır. Her cins ve ırka özel olmak üzere bir çok köpek maması grupları mevcuttur, köpeğinizin yaş, kilo ve fiziksel görünümüne göre köpek mamaları değerlendirilmelidir.

Dünyada ün yapmış köpek maması markaları bir çok ülkede faaliyet göstermekte olup, bayilikleri veya üretimini sağlamaktadır. Bir köpeğin iyi bir eğitim kadar iyi bir beslenmeye’de ihtiyacını olduğunun farkına varan, onların doğasını ve yaşamını iyi analiz eden bir çok köpek maması markası, Dünyada olduğu gibi ülkemizde’de en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.Eskiden sadece Petshop mağazalarında satılan bu mamalar günümüzde E-ticaretin gelişmesi sayesinde resmi web sitelerinden’de tedarik edilmektedir. Veteriner hekimlerinde bazı tedavilerde, tedaviye destek amaçlı bazı besin değeri yüksek mamaları’da tavsiye etmektedir.

Günümüzde evinde veya bahçesinde köpek bakmakta olan insan sayısı oldukça fazladır, biz insanlar gibi onlarında bir takım temel ihtiyaçlarının olduğunu unutmamamız lazım. Sevgili dostlarınızın ihtiyaçları kaliteli ve sağlıklı ürünleriyle cevaplayabilen markaları bu yazı dizinde bulabilirsiniz. Kendi aralarında bir çok kategoriye ayrılan  (kısırlaştırılmış, yavru, yetişkin, yaşlı ) köpek maması  markaları hayvan sevenlerin mama seçimlerinde aranılan bir niteliktir. Sitemizde bulunan bir çok köpek maması markalarını inceleyebilir, alanında uzman canlı destek ekibimizden  24 saat bilgi alabilirsiniz.

” Dünyaca ünlü köpek maması markaları “

  • N&D

 

N&D markasının bir çok kategoriye göre ayrılan mama grupları olup, tahılsız mamaları %65 oranında et içeriğine ve %45 oranında meyve, sebze ve besleyici gıda mayası içeriğine sahiptir. Bu markayı diğer tahılsız mamalardan ayıran içeriği ise ana içeriklerinde et ve sebze değil et ve meyve bulundurmasıdır. Köpek maması markaları arasında dünyada ün yapmış bu mama marka, bir çok ülkede en çok satılan mama markaları arasında bulunmaktadır.

  • Felicia

Ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde’de ön görülen bu marka, besin değeri yüksek içeriğiyle yavru ve küçük ırk köpekler için vazgeçilemez bir mama markasıdır. İçerisinde bulunan optimum seviyede yağ, protein ve amino asit karışımı ile köpeğinizin sindirim ve kemik gelişimine katkı sağlayarak sağlıklı bir şekilde büyümesi için formüle edilmiştir.

  • Pro plan

Pro Plan adlı marka veteriner hekimlerin ısrarla önerdiği bir köpek maması markası olup, ait olduğu firma Purina  Purina ise Nestle’nin hayvan ürünleri için geliştirdiği bir alt firmadır. ProPlan’a şöyle bir incelersek neredeyse bütün  köpek cinsleri ve ırkları için  her çeşit maması mevcuttur. Protein destekli bu mamalar yavru ve yetişkin köpekler için güçlü ve sağlıklı bir şekilde yetişmesine yardımcı olacaktır.

  • Acana

Acana’nın köpek  mamalarını genel olarak incelediğimizde içerisinde  soya maddesi, kuru et ürünleri, zararlı şeker pancarı  gibi zararlı ve sağlıksız  ürünlerin bulunmadığını gözlemleyebilirsiniz. Firma sahiplerinin’de  dediği gibi köpeklerin biyolojik beslenmesine en uygun ve en saağlıklı mamayı sunmak için köpek sahiplerine hizmet vermektedir. Mama içeriklerini sahip olduğu tarlalardan  ve özenle büyütülmüş kümes hayvanlarından temin etmektedir.

  • 8-1

Genellikle ödül maması grubunda ön planda olan bu marka, köpek eğitimine yardımcı olmakla’da bilinmektedir. Kedi veya köpeklerin diş ve çene yapısının gelişimini olumlu yönde etkileyecek ve sevgili dostunuzun çok seveceği ödül mamalarını üretmektedir. Veteriner hekimlerin, köpek eğitimcilerinin veya petshop mağazalarının aranılan bir ürünüdür.

 

 

Canlı destek wahatsapp hattı : +90 532 410 77 38

 

” Hızlı kargo “

Seçmiş olduğunuz ürünler Türkiye’nin her tarafına aynı gün içerisinde kargo’ya verilip, 3 iş günü içerisinde adresinize teslim edilmektedir